kategoria: wystawy
Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie
Tytuł: "Czego nie wie król, czyli bajki o ..."- wystawa dla dzieci -Ilustracje Marcina Strzembosza, tekst Dominika Stadnicka-Strzembosz
Ilość plansz: 14
Wymiary plansz: 100 cm x 70 cm do oprawienia
Temat i szczegóły udostępniania:
„CZEGO NIE WIE KRÓL, czyli Bajki o…”. Ilustracje Marcina Strzembosza, tekst Dominika Stadnicka-Strzembosz Najnowsza wystawy ilustracji i tekstów pochodzących z książki „Bajki o...” autorstwa mieszkańców Józefowa – Dominiki Stadnickiej-Strzembosz i Marcina Strzembosza. Książka jest pomysłem na zabawę w „filozofowanie” z dziećmi, składa się z wielu pytań i poszukiwania prawdy. Jest próbą znalezienia przystępnej dla dzieci odpowiedzi na pytania o dobro, piękno, o to, co znaczy bycie mądrym, co jest warte miłości i co sprawia, że my sami jesteśmy kochani. Na wystawę składają się teksty oraz ilustrację z poszczególnych bajek. Wystawa to gra w odkrywanie szczegółów, pełna królewskich zagadek. Plansze prowokują do zadawania pytań i szukania na nie odpowiedzi. Znacznie powiększonym ilustracjom towarzyszy mini książeczka-przewodnik z zagadkami oraz zabawami współgrającymi z tematem wystawy. Do wystawy udostępniany jest przewodnik z zabawami (200 sztuk)
Udostepniający: Instytucja miejska lub państwowa
Typ: Ośrodek Kultury
Adres: ul.Kardynała Wyszyńskiego 1 05-402 Józefów
Dzielnica: Wawer
Adres internetowy: http://www.mokjozefow.pl/
Opis: Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie jest samorządową instytucją kultury, działającą nieprzerwanie od 1973 roku, usytuowaną w centrum miasta. Wraz ze swoimi placówkami (Dom Nauki i Sztuki oraz Klub Rodzinny „Hydrofornia”, Klub Młodzieżowy „Port”) tworzy spójny system organizacji i koordynacji działań kulturalnych w mieście.
Godziny otwarcia: 11-19
Osoba do kontaktu
Imię i nazwisko: Agnieszka Rogalska-Jung
Telefon: 796892284