Ostatnie śniadanie w 2018 roku - fotorelacja

Ostatnie śniadanie w 2018 roku - fotorelacja

Za nami 6 w tym roku śniadanie "W dobrym towarzystwie ze Spółdzielnią Kultury". Poznajemy się, inspirujemy, rozmawiamy - po to by skuteczniej współpracowac i dzielić się zasobami. 
Tym razem była z nami Ania Książek, która od kilku lat jeździ po świecie w poszukiwaniu "Światozmieniaczy" - podczas śniadania usłyszeliśmy kilka historii osób, których działania przyczyniają się do zmiany świata na lepsze.
Ania Książek podróżuje po świecie i zbierają historie światozmieniaczy i światozmieniaczek - ludzi, którzy w różny sposób zmieniają świat na lepsze. Rozpoczęła swoją podróż w 2015 roku i od tego czasu przeprowadziła wywiady z prawie 300 światozmieniaczami z 32 krajów Azji Południowo-Wschodniej, Europy i Ameryki Południowej. razem z Andreą tworzą polsko-włoską parę, która swoją podróż opieraja na wymianie - ich praca wolontariacka w zamian za miejsce do spania i jedzenie. Podczas podróży prowadzą prezentacje i warsztaty, w sumie przeprowadzili ich ponad 100 w 20 różnych krajach, we współpracy z takimi organizacjami jak AIESEC, Amnesty International, Ashoka, Global Shapers, Google, Impact Hub, JCI, JA, MakeSense, National Geograficzne, PwC, Harcerstwo, Toastmasters, TEDx i nie tylko.W ramach swoich działań piszą też scenariusze dla nauczycieli i nauczycielek, edukatorów i edukatorek, którzy pracując z dziećmi i młodzieżą chcą zaszczepiać w nich ideę zmieniania świata na lepsze. Książkę ze scenariuszami moża bezpłatnie pobrać tutaj: https://www.dropbox.com/s/fy6lma5j1njx7a4/swiatozmieniacze%20cel%20dobro.pdf?dl=0. Więcej o projekcie: https://www.exchangetheworld.info/home-p; TEDx talk - https://www.youtube.com/watch?v=xvKHkS49vRo.Na śniadaniu byli z nami m.in. przedstawiciele Centrum Komunikacji Społecznej Urzedu m.st. Warszawy, Fundacji Metamorfozy, Inicjatywy Foodsharing Warszawa, Biblioteki Publicznej z Pragi Południe, Domu Kultury Zacisze, Dorożkarnia, Fundacji Kuchnia, projektu Warszawa Lokalnie, Orkiesty Społecznej i Fundacji Muzyka jest dla Wszystkich.