IDEA


Spółdzielnia kultury to internetowa przestrzeń, w której instytucje, organizacje, grupy nieformalne i wszyscy chętni, nieodpłatnie dzielą się swoimi zasobami – przestrzenią, sprzętem, produktami kultury. Wśród nich znajdziecie również Miejsca Aktywności Lokalnej (MAL), które realizują ideę otwartości na społeczność lokalną - sprzyjają realizowaniu pomysłów mieszkańców, nawiązywaniu sąsiedzkich relacji oraz aktywnemu spędzaniu czasu wolnego w najbliższym otoczeniu. Spółdzielnia Kultury powstała z inicjatywy dzielnicowych domów kultury.


W Spółdzielni Kultury znajdują się zasoby, które możecie pożyczać nieodpłatnie na organizację działań lokalnych/kulturalnych/społecznych, które są niekomercyjne i otwarte dla mieszkańców Warszawy.

Z zasobów Spółdzielni może korzystać każda osoba, realizująca działania na powyższych zasadach, na rzecz społeczności lokalnej.Każdy też może dodać do bazy swoje zasoby. Pomagamy sobie bezpłatnie i budujemy sieć lokalnej współpracy.

Planujesz lokalne działanie? Szukasz pomysłu/inspiracji/pomocy? 

  1. Wybierz kategorię zasobów (SALE, SPRZĘT, UMIEJĘTNOŚCI, KONCERTY/SPEKTAKLE, WYSTAWY, INNE) i dzielnicę, która Cię interesuje.
  2. Spośród znalezionych propozycji, wybierz tę, która np. jest w Twojej najbliższej okolicy.
  3. Kliknij w wybraną propozycje i poznaj szczegóły. Skontaktuj się z osobą odpowiedzialną za dany zasób i omów zasady współpracy.

Szukając potrzebnych Tobie rzeczy, pamiętaj o tym, że wszystkie miejsca na tej stronie pomagają innym dobrowolnie i robią to dodatkowo, poza swoimi stałymi zadaniami. Dlatego postaraj się nie korzystać z zasobów SPÓŁDZIELNI KULTURY „w ostatnich chwili”. Podchodź do każdego miejsca z szacunkiem. Jeśli chcesz możesz dać coś od siebie w zamian za pomoc, ponieważ nasza ideą jest dzielenie się tym, co mamy.

Chcesz się podzielić zasobami?

  1. Zastanów się czym dokładnie możesz się podzielić jako instytucja/organizacja/grupa nieformalna/osoba prywatna (co możesz pożyczyć nieodpłatnie, czy jest to w dobrym stanie itp.)
  2. Zarejestruj się i wypełnij prosty formularz, określając w nim, co i na jakich zasadach chcesz udostępnić (formularz możesz aktualizować w każdej chwili). Pamiętaj o załączeniu zdjęć i możliwie jasnym opisie zasobu - oszczędzi Ci to czasu na odpowiadanie na dodatkowe pytania zainteresowanych.
  3. Ustal zasady pożyczania/dzielenia się zasobami z zainteresowanym. Określcie warunki. Możecie podpisać porozumienie o współpracy lub umowę użyczenia.

 

Administrator serwisu zastrzega sobie prawo do: redagowania tekstów, dodawania zdjęć zasobu, usunięcia wpisu, jeśli zasób nie jest zgodny z ideą Spółdzielni Kultury, bądź nie jest poprawnie opisany. Przy wprowadzaniu zmian skontaktujemy się z Użytkownikiem, zamieszczającym dany zasób.

Jeśli jesteś już w Spółdzielni, korzystasz z jej zasobów lub dodajesz swoje - zachęcamy do zamieszczenia naszego logotypuna materiałach informacyjnych/promocyjnych:
  

(do pobrania wersja w krzywych i w jpg: kolor i monochrom
Koniecznie napisz nam jak działa Spółdzielnia.Spółdzielnia Kultury jest wspólnym projektem Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy oraz Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej.

Znajdziesz nas na www.edukacjakulturalna.pl oraz na www.inicjatywa.um.warszawa.pl

Polub na Facebooku: @spoldzielniakultury, @Warszawa pozarządowa, @WarszawskiProgramEdukacjiKulturalnej